Asistent director departament Resurse Umane

Fundatia Dezvoltarea Popoarelor

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Este responsabil de organizarea si derularea operatiunilor de evidenta a personalului: intocmirea formelor de angajare, inregistrarea contractelor de munca si gestionarea dosarelor angajatilor;
• Intocmeste statele de salarii si declaratiile lunare;
• Realizeaza calculul contributilor sociale aferente angajatului/angajatorului;
• Contribuie la buna desfăşurare a proceselor de recrutare şi selectare de personal.

CERINTE

• absolvent studii superioare;
• curs inspector resurse umane;
• experienta pe un post similar cel putin 2 ani;
• buna capacitate de organizare si coordonare;
• cunostinte temeinice de legislatie specifica cu privire la gestionarea contractelor, de munca, relatii de munca; salarizare;
• cunostinte operare PC (MS Office);
• abilitati de comunicare si relationare.

Fundatia Dezvoltarea Popoarelor, organizatie activa in domeniul integrarii profesionale care furnizeaza servicii de ocupare si formare profesionala pentru tineri si adulti la nivelul a 4 regiuni din Romania, selecteaza asistent director departament resurse umane pentru sediul sau din Bucuresti.