Asistent Director

ANBPR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistentul Director se subordoneaza Directorului Executiv al ANBPR si il sprijina activ in realizarea managementului general al Asociatiei, in mod special in ceea ce priveste arhivarea si sistematizarea documentelor si alte sarcini specifice. Activitatea se va desfasura in principal la sediul din Bucuresti.

Atributii si responsabilitati:
Realizeaza si actualizeaza baza de date privind evidenta membrilor, a cotizatiilor, fluctuatia membrilor si a celorlalte venituri realizate de Asociatie;
-indeplineste activitati de secretariat, administrative si de asistenta manageriala;
Ajuta Directorul Executiv la intocmirea informarilor/rapoartelor de activitate ale Departamentului Operational;
Gestioneaza web-site-ului ANBPR (actualizeaza informatia, propune introducerea de noi sectiuni, arhiveaza informatiile etc.);
Colaboreaza cu contabilul Asociatiei in sarcini legate de realizarea evidentei financiar-contabile a Asociatiei;
Realizeaza operatiunile de casa.

CERINTE

-Studii medii (studiile superioare constituie avantaj)
-experienta in implementare de proiecte;
-abilitati de administrare si organizare a documentelor;
-cunostinte de contabilitate primara (avansuri-deconturi, executie bugetara, operatiuni in registrul de casa etc.)
-cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
-bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
-capacitatea de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
-atentie catre detalii;
-cunoasterea pachetelor tip Office (Word, Excel, Power-Point) si a comunicarii electronice la nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix corespunzator experientei si pregatirii;
- program de pregatire si integrare, instruire si traininguri.

Asociatia Nationala a Bibliotecarilor si Bibliotecilor Publice din Romania (ANBPR) este cea mai mare organizatie profesionala a bibliotecarilor. ANBPR are drept scop asocierea pe plan national a persoanelor fizice si juridice care prin profesie, atributii si preocupari sunt implicate sau sustin profesia de bibliotecar, dezvoltarea biblioteconomiei si a stiintelor informarii si documentarii. Pentru mai multe detalii vizitati www.anbpr.org.ro