ASISTENT DEPARTAMENT - DIVIZIA IT&C

UTI Systems - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

- întocmirea de rapoarte, evidente, centraliz¿ri diverse (informatii ale angajatilor din departament, alocarea lunar¿ pe proiecte)
- întocmirea si actualizarea situatiei proiectelor realizate în cadrul departamentului
- transmiterea selectiv¿ a informatiilor cu privire la lucr¿rile executate sau în curs de executie în cadrul departamentului
- mentinerea legaturii cu casieria, ridicarea banilor, inchiderea deconturilor
- participarea la sedintele interne (de departament si pe proiecte) si consemnarea subiectelor
- întocmirea si traducerea manualelor de utilizare pentru diverse aplicatii
- inductia noilor angajati în cadrul departamentului
- sprijinirea directorului de departament în activitatea pe care acesta o întreprinde
- întocmirea agendei de lucru zilnice a directorului de departament, împreuna cu acesta
- informarea zilnic¿ a directorului de departament cu privire la activitatea membrilor departamentului
- redactarea si expedierea corespondentei (fax-uri, memo-uri, e-mail-uri, note interne).

CERINTE

- studii superioare finalizate
- 1 an experienta intr-o pozitie similara
- cunoasterea foarte buna a limbii engleze
- cunostinte foarte bune de MS Office (Word, excel, PowerPoint)
- abilitati dezvoltate de comunicare si organizare, diplomatie.

BENEFICII OFERITE

Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide si un mediu de lucru dinamic, profesionist;
Pachet salarial motivant.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.