Asistent Departament Contabilitate (ASS RW MF )

KAUFLAND ROMANIA SC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Receptionarea zilnica a facturilor de costuri si mijoace fixe primite in centrala;
- Preinregistrarea facturilor (verificarea corectitudinii si introducerea in sistemul SAP a datelor cu privire la furnizor, beneficiar, suma facturata, descrierea bunurilor/serviciilor facturate;
- Predarea / primirea facturilor catre/de la departamentele de specialitate Kaufland in cadrul circuitului facturilor de costuri generale si mijloace fixe in cadrul Kaufland;
- Inregistrarea zilnica a cheltuielilor cu comisioanele de rambursare a tichetelor de masa;
- Scanare documente (procese verbale, avize de receptie bunuri, etc) si trimitere prin e-mail sau fax in filiale pt obtinere de semnaturi de aprobare;
- Comunicare cu celelalte departamente ale centralei sau fililale in vederea bunei desfasurari a circuitului documentelor contabile;
- Organizarea arhivei, arhivare si punerea la dispozitie a documentelor arhivate (in cadrul controalelor, auditurilor, verificarilor lunare, etc);
- Rapoarte periodice cu privire la stadiul de prelucrare a facturilor."

CERINTE

- Studii superioare economice, flexibilitate, spirit independent
- Cunostinte de limba engleza
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel)
- Capacitatea organizatorica, spirit organizatoric, respectarea termenelor, confidentialitate, resposabilitate pentru activitatea depusa;

Cu peste 800 de filiale Kaufland este pe plan intern si international una din cele mai dinamice companii din domeniul comertului.
Calitatea, gama diversificata de produse cat mai ales preturile mici sunt pentru client cele mai importante criterii de alegere.
Kaufland indeplineste exact aceste dorinte.
La Kaufland clientul este mereu in centrul atentiei.
Acestea sunt bazele succesului nostru.

Doriti sa va alaturati unei echipe de succes ?

Atunci va rugam sa ne trimiteti scrisoarea de intentie si CV-ul specificand pozitia si codul pozitiei pentru care aplicati.
Va rugam sa ne comunicati informatii in legatura cu disponibilitatea de a incepe activitatea in cadrul firmei cat si asteptarile salariale.
Numai candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati.