Asistent Controller F&B

CONTINENTAL HOTELS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Configureaza articolele de tip materie prima/marfa/produs/meniu in programul informatic de gestiune HostWare Continental Hotels;
¿ Participa la elaborarea retetelor de fabricatie/retetarului de preparate culinare, produse de cofetarie ¿ patiserie si cocktailuri;
¿ Pariticipa la stabilirea politicii de meniuri pentru:

1. Lista meniu/lista de bauturi;
2. Oferta pentru agentii si corporate;
3. Oferta de meniuri pentru evenimentele cu tematica

¿ Participa la elaborarea si implementarea standardelor de calitate in cadrul departamentului F&B.

CERINTE

¿ Studii: Facultatea de Industrie Alimentara, Acvacultura si Pescuit, specializarea Alimentatie Publica si Turism sau ASE Turism;
¿ Experienta profesionala: 1 an - absolventi de Industrie Alimentara sau 2 ani- absolventi de ASE.
¿ Capacitate de analiza si organizare;
¿ Atentie la detalii;
¿ Ambitie;
¿ Creativitate.

BENEFICII OFERITE

posibilitatea de a lucra intr-un mediu de munca profesionist
cariera in domeniul hotelier
pachet salarial conform politicii de salarizare a lantului Continental

Continental Hotels lantul hotelier cu cea mai mare acoperire din tara, 8 hoteluri care raspund celor mai exigente gusturi, reprezentand cele mai bune oportunitati pentru afaceri si petrecere a timpului liber in 7 orase din tara: Sibiu, Targu Mures,Oradea, Arad, Suceava, Turnu Severin,Gaiser-Predeal, precum si in cele 3 hoteluri Ibis din Constanta si Bucuresti.
15 ani de experienta in industria hoteliera, servicii oferite la standard international, baza materiala permanent reinnoita si profesionalismul personalului nostru sunt atuurile companiei Continental Hotels.