ASISTENT CONTABIL

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Primirea, verificarea si inregistrarea instrumentelor de plata CEC/BO;
- Pregatirea borderourilor CEC/BO, ordine de plata;
- Introducere incasari/plati in sistem(BCR, ING, UNI);
- Urmarirea si intocmirea de ordine de compensare;
- Intocmirea Registrului de Casa;
- Verificarea Jurnalului de Vanzari si Cumparari;
- Inregistrarea facturilor primite in contabilitate;
- Pregatirea dosarului de marfuri pentru contabilitate si a dosarelor clienti insolvabili pentru recuperator;
- Intocmirea notelor de intrare receptie pentru obiecte de inventar si mijloace fixe;
- Gestiunea numerelor de inventar pentru obiectele de inventar;
- Pregatirea si transmiterea listei de facturi neincasate, informari de plata;
- Gestiunea si urmarirea informatiilor de plata transmise;
- Dezvoltarea si implementarea procedurii de informare a clientilor cu privire la scadentele viitoare;
- Verificarea si transmiterea confirmarilor de sold;
- Comandarea si distribuirea de tichete de masa.

CERINTE

- Absolvent studii medii/superioare ECONOMICE;
- Experienta minim 1 an pe o pozitie similara (economist/ contabil);
- Cunostinte avansate de operare PC: MS Office (Excel, Word);
- Limba Engleza la nivel bun (conversational).

Candidatul ideal trebuie sa aiba bune abilitati de comunicare si relationare, sa fie muncitor, automotivat, cu bune abilitati de negociere.

BENEFICII OFERITE

- Salariul NET lunar este cuprins intre 1500-1650 RON.
- Pentru perioada de proba salariul NET va fi 1500 RON.
- Se ofera bonuri de masa, transport la si de la locul de munca.
- Program de lucru L-V: 8.30-17.30.
- Exista reale posibilitati de promovare in cadrul Departamentului Financiar-Contabil.
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

MEDIA MARKET - Companie Resurse Umane cu obiect de activitate: Recrutare Selectie personal si Consultanta in Domeniul Managementului Resurselor Umane.

CLIENTUL NOSTRU ESTE O SOCIETATE CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE IMPORTUL SI DISTRIBUTIA DE ANVELOPE AUTO.
Locatia companiei este in Sector 6 Bucuresti.