Asistent Contabil

Andromede Decor SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contabilitate primara
- Inregistrarea documentelor contabile pentru registru de casa, registru de banca (RON, EUR)
- Introducere facturi (furnizori/clienti)
- Intocmire / gestionare NIR-uri
- Urmarire plati / incasari
- Efectuarea si/sau verificarea lucrarilor de contabilitate primara;

CERINTE

- Minim 6 luni experienta in cadrul unui departament de contabilitate, preferabil, intr-o companie de vanzari cu amanuntul;
- Studii superioare in contabilitate/finante absolvite sau in curs;
- Bune cunostin¿e operare PC (Word, Excel, Outlook Express, navigare internet) // programe integrate de contabilitate
- Cunostinte bune de contabilitate, cunostinte de legislatie specifica ar reprezenta un avantaj;
- Abilitati analitice excelente, atentie catre detalii;
- Disponibilitate pentru imbunatatirea permanenta a performantelor profesionale;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Capacitate de comunicare ¿i rela¿ionare foarte bune;
- Abilit¿¿i de lucru cu termene limit¿, toleran¿¿ crescut¿ la situa¿iile stresante;
- Capacitate de organizare si disciplina a muncii;
- Sim¿ul responsabilit¿tii;

Fondat¿ în 2003, firma Andromede Decor, prin intermediul lan¿ului de magazine de decora¿iuni interioare ¿i cadouri Bam Boo, a devenit în scurt timp unul din juc¿torii importan¿i pe pia¿a produselor destinate decor¿rii interioare ¿i a cadourilor. Magazinele Bam Boo ofera produse pentru toate categoriile de clienti (venituri, situatie sociala, cultura si varsta).

In ultimii ani, reteaua magazinelor Bam Boo s-a extins, in prezent existand 10 astfel de locatii in Bucuresti (5), Timisoara, Iasi, Constanta, Pitesti, Brasov.