Asistent Comercial- companie multinationala

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala ce importa o gama larga de cereale si seminte oleaginoase. Produsele si serviciile lor au ca piata principala de desfacere Europa de Vest. Ei se adreseaza in special unor firme importante de pe plan local si national.
Angajatii companiei au urmat cursuri specializate in domeniul de activitate al firmei.

Responsabilitati:

Pozitia face parte din departamentul de executie/ operational si presupune:

- urmarire derulare contracte/client;
- inregistrari contracte, evidente date;
- situatii diverse cu privire la marfa si locatiile acesteia;
ofera suport superiorului direct in derularea activitatilor operative.

CERINTE

- experienta pe o pozitie similara (asistent operativ, asistent departament trafic/operativ)- constituie avantaj.
- studii medii/superioare finalizate, de preferinta in domeniul contabil sau profil real;
- bune cunostinte de operare PC (word, excel, internet);
- cunoasterea limbii engleze la un nivel bun (scris, citit, vorbit);

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- posibilitatea de a lucra alaturi de o echipa de profesionisti;
- posibilitati de dezvoltare profesionala.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.