Asistent comercial/ Commercial researcher

SDS Inter Pharma

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei si identificarea de noi potentiali clienti;
- Desfasoara activitati de vanzari, marketing, prospectare pe piata farmaceutica;
- Identifica si contacteaza persoanele de decizie in vederea prezentarii ofertei potentialilor clienti si in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale de furnizare produse farmaceutice;
- Acorda asistenta d.p.d.v. comercial clientilor si potentialilor clienti;
- Tine evidenta contabila primara si intretine relatiile cu clientii din portofoliu;
- Desfasoara activitati minime de contabilitate primara;
- Desfasoara activitati minime de secretariat (scrisori, adrese, intocmire de rapoarte solicitate de manager, comunicare parteneri).

CERINTE

- experienta in utilizarea calculatorului : programele Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint, Outlook) si a Internetului
- limba engleza cel putin nivel mediu
- inclinatii certe pentru activitatea comerciala
- studii superioare finalizate sau in curs de finalizare (de preferat in domeniul economic/ comercial)
- capacitate de organizare si planificare a sarcinilor si prioritatilor
- fire energica, comunicativa cu capacitate de relationare peste limita
- abilitati de comunicare, negociere;
- persoana activa care vrea sa invete si sa castige si care are disponibilitate si putere de munca

BENEFICII OFERITE

•salariu, in functie de nivelul de implicare, performanta si rezultate
• dezvoltare profesionala intr-un mediu tanar, competitiv
• participare la traininguri de specialitate atat in tara cat si in strainatate

DESCRIEREA FIRMEI

Pharmaceutical distribution company