Asistent comercial

Hyundai Auto Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmeste si verifica facturile pentru masinile existente in stoc;
- urmareste contractele comenzilor;
- actualizeaza zilnic baza de date cu facturile emise de catre HMC si de societatile de transport pentru transportul extern al autoturismelor Hyundai;
- se ocupa de corespondenta comerciala;
- intocmeste facturile externe de daune si rapoartele de daune, pentru masinile avariate pe perioada transportului din Korea in Romania;
- intocmeste calculatia pe fiecare comanda si verifica contractul din punct de vedere valoric;
- introduce in evidenta comerciala vanzarile zilnice si cele lunare;
- intocmeste raportarile zilnice catre HMC.

CERINTE

- minim 1 an experienta;
- studii superioare finalizate (de preferat ASE-REI);
- cunostinte operare PC (Pachetul MS Office);
- capacitate de lucru cu termene limita, experienta in relatii cu, clientii;
- cunostinte foarte bune de limba engleza (scris, citit, vorbit);

BENEFICII OFERITE

mediu de lucru atractiv, posibilitatea de a invata lucruri noi.

Hyundai Auto Romania este importator exclusiv, in Romania, al Hyundai Motor Company, cel mai mare producator auto sud-corean. Compania este membra a Holdingului Tiriac, una dintre cele mai mari si mai puternice entitati de pe piata de afaceri din Romania.