Asistent Baza de Date si Web Site

SC IPSO SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este locat in Mogosoaia. Societatea asigura transportul salariatilor.

Principalele responsabilitati ale Asistentului de Baze de Date si Website sunt:

- colectarea informatiilor trimise de catre consilierii comerciali aflati pe teren si centralizarea acestora intr-o baza de date ce urmeaza a fi dezvoltata;
- intelegerea activitatii si a nevoilor utilizatorilor pentru a defini cat mai clar caracteristicile si structura bazei de date;
- gasirea produsului software care raspunde cel mai bine necesitatilor utilizatorilor;
- o comunicare cat mai buna cu firma care ofera suportul software in vederea mentenantei si imbunatatirii produsului;
- instruirea utilizatorilor si oferirea suportului necesar acestora;
- actualizarea saptamanala a bazei de date cu informatiile primite de la colegii aflati pe teren;
- crearea site-ului John Deere precum si administrarea paginii de agricutura a site-ului IPSO si mentinerea la zi a acestora cu noutatile care apar si care ii vor fi transmise.

CERINTE

- absolvent de facultate, de preferat in domeniul informatic, economic;
- limba engleza - nivel avansat - obligatoriu;
- cunostinte de baze de date;
- experienta in lucrul cu baze de date reprezinta un avantaj;
- dorinta de a invata si de a face munca de calitate;
- cunostintele de programare pot ajuta, dar nu sunt obligatorii;
- disponibilitate de a calatori in afara tarii in scopuri de formare.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- posibilitatea de formare in concordanta cu noutatile in domeniu;
- posibilitatea de dezvoltare;
- sansa de a face parte dintr-o echipa tanara si ambitioasa.

Vor fi contactati doar candidatii selectati pentru interviu.

IPSO, filiala a societatii franceze MAGELLAN, este puternic implantata, fiind prezenta de mai multi ani in Romania.
IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:
Automobile Renault si Dacia;
Renault Trucks;
John Deere, Kuhn, si Westfaliasurge
Mai mult de 500 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse.
Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.