Asistent Aprovizionare

Inform Lykos S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura materiile prime si materialele necesare procesului de fabricatie pe baza evidentei consumurilor lunare si a previziunilor de la Departamentul Vanzari;
- Raspunde de gestionarea eficienta a stocurilor;
- Elaboreaza si lanseaza comenzile de aprovizionare catre furnizorii interni si externi;
- Monitorizeza derularea comenzilor catre frunizori (interni/externi);
- Emite cererile de oferta si obtine cele mai bune conditii referitoare la pret si termene de executie, in baza solicitarilor transmise de Departamentul Vanzari pentru produsele finite executate la terti;
- Urmareste finalizarea acestor comenzi pana la livrarea produselor;
- Emite cererile de oferta si obtine cele mai bune cotatii de pret pentru transporturile internationale;
- Lanseaza comenzile de transport si urmareste finalizarea acestora;
- Gestioneaza procesele de import/export.

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Minim un an experienta pe un post similar;
- Cunostinte de limba engleza, la nivel avansat (scris si vorbit);
- Cunostinte MS Office (Word, Excel), la nivel avansat;
- Persoana dinamica, cu initiativa,foarte bine organizata;
- Abilitati excelente de comunicare si negociere;
- Cunostintele de SAP, modul MM, constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Mediu de lucru dinamic;
- Posibilitati de dezvoltare a carierei.

Firma Inform Lykos S.A.activeaza in domeniul tipografic si al serviciilor IT fiind specializata in productia de: formulare fiscale cu regim special, personalizate, formularistica comerciala, tiparirea de date variabile, personalizare carduri, programe de fidelizare, etc. In prezent, in Romania compania numara peste 350 de angajati.