Asistent Aprovizionare

Inform Lykos S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura materiile prime si materialele necesare procesului de fabricatie pe baza evidentei consumurilor lunare si a previziunilor de la Departamentul Vanzari;
- Raspunde de gestionarea eficienta a stocurilor;
- Elaboreaza si lanseaza comenzile de aprovizionare catre furnizorii interni si externi;
- Monitorizeza derularea comenzilor catre frunizori (interni/externi);
- Emite cererile de oferta si obtine cele mai bune conditii referitoare la pret si termene de executie, in baza solicitarilor transmise de Departamentul Vanzari pentru produsele finite executate la terti;
- Urmareste finalizarea acestor comenzi pana la livrarea produselor;
- Emite cererile de oferta si obtine cele mai bune cotatii de pret pentru transporturile internationale;
- Lanseaza comenzile de transport si urmareste finalizarea acestora;
- Gestioneaza procesele de import/export.

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Minim un an experienta pe un post similar;
- Cunostinte de limba engleza, la nivel avansat (scris si vorbit);
- Cunostinte MS Office (Word, Excel), la nivel avansat;
- Persoana dinamica, cu initiativa,foarte bine organizata;
- Abilitati excelente de comunicare si negociere;
- Cunostintele de SAP, modul MM, constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv;
Mediu de lucru dinamic;
Posibilitati de dezvoltare a carierei.

Inform Lykos membra a unui grup multinational de companii activeaza in domeniul tipografiei si al serviciilor IT fiind specializata in productia de formulare fiscale cu regim special, formulare comerciale si bancare, tiparirea de date variabile, programe de fidelizare, personalizare de carduri, etc. In prezent, in Romania, compania numara peste 350 de angajati.