Asistent al Managerului General

Archimedes SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- preia mesajele si corespondenta, concepe, redacteaza si arhiveaza corespondenta managerului general
- traduce diverse documente (italiana/romana)
- redacteaza prezentari, oferte, rapoarte in functie de solicitarile managerului general
- informeaza managerul general despre noutati aparute in presa, articole, alte evenimente interesante pentru afaceri
- participa la manifestari media pe probleme de interes pentru investitorii straini
- colecteaza informatii, documente in vederea redactarii materialelor solicitate de clienti
- redacteaza articolele si le furnizeaza clientilor in timp util
- initiaza si mentine relatiile cu mediile de informare

CERINTE

- absolvent(a) studii superioare, preferabil filologie, jurnalism, comunicare
- experienta anterioara relevanta in pozitia de asistent al managerului general
- cunostinte avansate de limba italiana
- persoana bine organizata, loiala, motivata
- bune abilitati de comunicare si relationare
- bune cunostinte operare MS Office (Word, Excel, Powerpoint etc), Outlook, Internet

BENEFICII OFERITE

Salariul si alte beneficii se vor negocia in functie de abilitatile si experienta profesionala a candidatilor.