ASISTENT ADMINISTRATIV DIVIZIE IT

RTC HOLDING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- R¿spunde de preluarea ¿i gestionarea apelurilor telefonice, mesaje fax, e-mailuri, de primirea ¿i gestionarea coresponden¿ei diviziei
- R¿spunde de efectuarea activit¿¿ilor de protocol
- R¿spunde de integritatea ¿i de p¿strarea confiden¿ialit¿¿ii documentelor pe care le gestioneaz¿
- R¿spunde de înregistrarea ¿i arhivarea tuturor documentelor ce ies/intr¿ din firm¿: faxuri, coresponden¿¿, documente interne/externe
- R¿spunde de identificarea ¿i rezolvarea problemelor administrative
- Particip¿ la ¿edin¿e/întâlniri ¿i redacteaz¿ procesul verbal al acestora
- Gestioneaz¿ ¿i actualizeaz¿ permanent baza de date cu contactele ¿efului direct ¿i
identific¿ datele de contact ale persoanelor solicitate de superior ¿i care nu apar
în baza de date
- Men¿ine rela¿ia cu anumite institu¿ii, b¿nci, organisme de autorizare
- Realizeaz¿ situa¿iile legate de mijloacele fixe ¿i obiecte de inventar; intocme¿te ¿i urm¿re¿te formulare tip „CAPEX”; asigur¿ ¿i r¿spunde de întocmirea dosarelor de leasing, achizi¿ionarea de mijloace fixe ¿i obiecte de inventar
- Întocme¿te solicit¿rile de plat¿ în avans; intocme¿te periodic diferite situa¿ii financiare punctuale
- Gestioneaza actele firmei : acte infiintare, evidenta contractelor
- Este responsabil cu integrarea noilor angajati in organizatie, conform procedurii
de integrare; actualizeaza organigrama diviziei la fiecare noua angajare sau de fiecare data cand pleaca un angajat.

CERINTE

- studii superioare finalizate;
- cunostinte operare MS Office – nivel avansat
- cunostinte limba engleza - nivel mediu/avansat
- capacitate de autoorganizare ¿i stabilire a priorit¿¿ilor
- abilit¿¿i de comunicare
- abilit¿¿i de prezentare
- abilit¿¿i de gestionare a timpului si capacitatea de a respecta termenele limita
- capacitatea de a lucra sub presiune

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Bonusuri in functie de realizari;
- Excelente oportunitati de dezvoltare (training initial si traininguri periodice);
- Oportunitatea de a se alatura unui mediu de lucru performant

Dupa o perioada de expansiune puternica pe mai multe segmente de piata in 2005, Grupul RTC s-a concentrat, in 2006, pe consolidare si crestere organica.
Incepand de anul acesta, RTC Holding functioneaza intr-o noua structura organizatorica: 10 divizii puternice, cu o forta mai mare de actiune si cu o dinamica deosebita. Fiecare din cele 11 divizii are un management propriu si o strategie clara de dezvoltare; diviziile sunt conduse de un Presedinte si mai multi vicepresedinti, ce au ca suport un staff specializat pe mai multe domenii de expertiza.