Asistent Administrativ

Academia de HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Academia de HR recrutează pentru Clientul său, companie de lichidare sau reorganizare judiciară și consultanță pentru restructurarea afacerii și reorganizare, o firmă de încredere cu un impresionant portofoliu de clienți.

Societatea oferă o gamă largă de servicii, cele mai improtante fiind cele de insolvență, asistență juridică, recuperări creanțe, analiză financiară, fiscalitate, evaluare și management de criză.

Succesul firmei se datorează valorilor etice pe care este construită compania și echipei de profesioniști, asociații, angajații și colaboratorii societății, membri recunoscuți afiliați la diverse organizații profesionale naționale și internaționale precum Uniunea Națională a Practicienilor în Insolvență din România (UNPIR), Asociația Națională a Evaluatorilor din România ( ANEVAR / UNEAR), Baroul București sau Corpul Experților Contabili și Contabililor Autorizați din România (CECCAR).

Descrierea Jobului
Căutăm Asistent Administrativ care va răspunde de proiecte și operațiuni diverse și/sau neprevăzute. Scopul principal al postului este să acorde suport administrativ pentru o gamă variată de solicitări din partea managementului companiei (situații diverse care apar în activitatea de zi cu zi a companiei și care necesită o atenție specială și abilități avansate de comunicare și relaționare). Este un post frumos, variat, provocator și interesant.

Concret, iată câteva exemple de responsabilități:

Administrează documentele interne și organizarea/arhivarea lor

Asigură legatura cu registrul si arhiva instanțelor judecătorești și organismele judiciare și de poliție (depunere, obținere documente)

Administrează pagina de internet pentru vânzarea bunurilor date spre lichidare și tine legătura cu ofertanții (prezintă bunurile scoase la vânzare, efecteuează publicitatea licitațiilor)

Recepționează și expediază corespondență către destinatarii interni

Menține legătura și expediază/primește corespondență/documente către/de la destinatarii/expeditori externi ai companiei (diversele institutii publice, primării, clienți, etc.)

Identifică noi furnizori pentru necesitățile companiei (selectarea acestora și menținerea relației)

Deservește necesarul de consumabile (birotică și protocol)

Participă la activitățile de inventariere

Acordă asistență administrativă departamentelor companiei

Organizează deplasările și călătoriile pentru companie (bilete de avion, cazare, logistică)

Se implică pe partea sa în organizarea diverselor evenimente ale companiei (teambuilding-uri, evenimentele corporate, prezentări)

Preia și răspunde diverselor solicitări de suport din partea managementului și departamentelor firmei (trebuie să facă față unor situații neprevăzute/urgente)

Se implică în rezolvarea problemelor delegate (dintre care unele vor fi situații curente, normale, altele urgente și importante)

Preia pe loc conducerea unor activități ad-hoc (situații neprevăzute pentru care nu există alte resurse disponibile)

Susține mereu cu energie pozitivă dialogul în proiectele/operațiunile preluate

Ține legătura cu părțile implicate și oferă informații și răspunsuri la solicitările primite

Se ocupă de proiecte speciale care țin de mai multe funcțiuni (operațiuni transversale)

CERINTE

Candidatul Ideal
Educație și experiență

Studii medii/superioare
Experiență: min. 1-2 ani în lucrul cu oamenii, activități administrative, operațiuni suport
Constituie avantaj: cunostințe generale în domeniul juridic
Alte cerințe

Adaptabilitate (trebuie să facă față unor situații variate/neprevăzute)
Excelente abilități de comunicare putere de convingere și negociere
Creativitate (trebuie să găsească/propună soluții la solicitările primite)
Atitudine pozitivă, entuziasm și optimism
Plăcerea de a lucra cu oamenii și bucuria de a asculta
Cunoștințe de operare PC
Cunoștințe limbă Engleză (avantaj)
Carnet de șofer (realizeaza mici deplasări în afara Bucureștiului)
Personalitate

Persoană proactivă, hands-on care are capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic
Jucător de echipă, atitudine pozitivă, deschis la idei
Autonomie și inițiativă împreună cu disciplină pentru a obține rezultate pozitive
Aptitudini de planificare, organizare, punctualitate, creativitate, inteligență analitică

BENEFICII OFERITE

Ofertă
Companie respectată pe segmentul său de activitate

Colegi deschiși la minte și entuziaști, un mediu de lucru prietenos, atmosferă de familie. Echipă tânără și energică, colegi cu abilități de top

Locație centrală, accesibilă (metrou 5 min), bine conectată la mijloace de transport

Decontare metrou/transport public sau bonuri de benzină

Pachet salarial competitiv

Tichete de masă

Sistem de bonusare a performanțelor

Companie locală cu tradiție, clienți importanți, proiecte frumoase, atmosferă de familie!

Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin proiectele noastre de recrutare, cursurile si serviciile noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania. Avem 20 de ani de experiență și sute de proiecte de recrutare de succes! Recrutori Seniori! Domenii recrutare: Vânzări, Management, IT, HR, Financiar, Juridic, Logistică, Inginerie. Facem recrutare cu pasiune, avem rezultate, găsim candidați!

Mai multe joburi, articole, materiale pe academiadehr.ro