Asistent Achizitii - Cod Ref. AAC

Ipsos Interactive Services Europe

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea bazei de date cu informatii despre furnizorii de servicii pe offline (pentru activitati de printing, scanning, mailing etc.);
- Prospectarea pietei interne sau externe de noi furnizori;
- Gestionarea relatiei directe cu furnizorii, dupa negocierea si contractarea serviciilor de catre manager: urmarirea derularii contractului, facturi, termene de plata; livrari, receptionarea serviciilor furnizate si a modului in care acestea sunt asigurate, prin vizitarea furnizorilor din Bucuresti;
- Urmarire work-flow intre departamentul Access Panels, departamnetul Financiar si furnizor: status plati, raportari etc.;
- Derularea operatiunilor vamale, cand este cazul, pentru chestionarele pe panelele offline;
- Diverse rapoarte si prezentari la solicitarea echipei;
- Anumite activitati specifice business-ului offline: curatare baze de date, integrare variabile, up-date-uri, validare variabile etc.

CERINTE

- Absolvent studii superioare - preferabil Stiinte Economice;
- Cunostinte contabilitate primara: facturare, decontare, gestiune;
- Excelente cunostinte calculator: Microsoft Office (Excel, Word, PP) si CorelDrraw (constituie avantaj);
- Cunostinte Access / SPSS - constituie un avantaj;
- Capacitate de analiza si rezolvare de probleme;
- Eficienta in munca de echipa;
- Abilitati de organizare si planificare a timpului;
- Atentie la detalii si capacitate de a lucra cu termene limita;
- Cunostinte de limba engleza - mediu.

Ipsos Interactive Services Europe (IISE) este cea mai mare companie de cercetare de piata online cu activitate din Romania. IISE face parte din Grupul Ipsos, numarul 3 mondial in domeniul cercetarii de piata prin chestionare si a fost infiintata in Romania in anul 2000.
IISE are in prezent o echipa de 500 de angajati in 4 tari, ce desfasora proiecte de cercetare online la nivel mondial. Portofoliul Ipsos Interactive Services Europe cuprinde corporatii prestigioase din intreaga lume din domeniul bunurilor de larg consum, din IT, sanatate, media sau advertising care apeleaza la studii de piata online pentru a-si cunoaste mai bine clientii/consumatorii sau angajatii.
Ipsos Interactive Services Europe este afiliata la organizatiile profesionale de cercetare de piata AIMRI, ESOMAR si EFAMRO si detine certificarea de calitate ISO 9001.