Asistent Achizitii

Baumax Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sprijinirea achizitorilor în realizarea tuturor sarcini organizatorice si administrative
Coresponden¿¿ ¿i comunicare
Men¿inerea si actualizarea permanenta a bazelor de date (WWS, SAP, etc.)
Derularea de reclame ¿i ac¿iuni promo¿ionale
Verificarea rezultatelor: supravegherea permanent¿ a evolu¿iei grupelor principale de produse, a profitului brut, a rulajului ¿i a stocurilor de marf¿

CERINTE

Cuno¿tin¿e de operare calculator: MS Office, Acces si SAP
Cuno¿tin¿e de limb¿ german¿ - nivel avansat
Cunoa¿terea sortimentelor DIY, cuno¿tin¿e economice
Capacitate organizatoric¿, spirit de echip¿, munc¿ individual¿, respectarea termenelor, munca de responsabilitate, capacitate de decizie, perseveren¿¿, capacit¿¿i retorice, d¿ruire, deschidere ¿i gândire pozitiv¿.
Studii superioare economice sau tehnice
Capacitate de lucru sub stres

Compania bauMax reprezinta in Austria si in tarile Europei Centrale si de Est in care se extinde un pionier al conceptului comercial Do-it-yourself.Oferim un sortiment bogat de produse de materiale de constructii si bricolaj, asiguram servicii multiple si avem o politica atragatoare de preturi pentru cele mai diversificate cerinte.
Compania bauMax considera echipa sa de angajati ca o familie, ne bazam pe activitatea in echipa, grija reciproca, recunoastere si promovare.
Compania bauMax este lider de piata in Austria, Cehia, Slovacia, Slovenia, Croatia si Ungaria.
In Romania, compania bauMax are magazine deschise la Brasov, Sibiu, Cluj si Targu Mures, urmand deschiderea, pana la sfarsitul acestui an, a magazinelor din Craiova si Bacau.