Asistent Achizitii

FARMEXPERT DCI BUCURESTI

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaboreaza comenzi pentru furnizorii externi si interni;
- valideaza facturile pentru produsele de la furnizorii externi;
- intocmeste rapoarte de vanzari/ stocuri;
- verifica preturile de vanzare, adaosurile, termenele de plata si discounturi.
- verifica comenzi depozite locale;
- verifica ofertele primite.

CERINTE

- studii superioare finalizate;
- cunostinte PC - pachetul MS Office;
- experienta de 1 - 3 ani pe un post asemanator;
- limba engleza – avansat;
- rezistenta la stres;
- analitic, flexibil, constiincios;
- dorinta de a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic si competitiv;
- pachet salarial motivant;
- posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o firma de succes.

Situata in topul importatorilor si distribuitorilor de medicamente si produse parafarmaceutice din Romania, FARMEXPERT DCI face parte din concernul multinational Andreae - Noris Zahn A.G. (ANZAG), cu sediul in Frankfurt. ANZAG este unul dintre cei mai importanti distribuitori de medicamente din Europa, cu peste 3.000 de angajati si o cifra de afaceri de 3.38 miliarde de Euro.
Echipa FARMEXPERT cuprinde peste 500 de profesionisti care lucreaza impreuna cu partenerii sai: clienti si furnizori. Filozofia companiei este bazata pe respectarea demnitatii angajatilor, sarcini si responsabilitati clare, recunoasterea si recompensarea performantelor, dezvoltarea competentelor si continua imbunatatire a calitatii serviciilor. Politica de resurse umane a Farmexpert si investitiile aferente confirma principiul conform caruia oamenii sunt cel mai important capital.