Asistent achiziţii

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea portofoliului de produse alocat;
Gestionarea şi actualizarea în permanenţă a bazei de date a furnizorilor şi a produselor;
Operarea modificărilor şi listărilor de preţuri în sistem;
Gestionarea relaţiilor cu furnizorii interni şi externi;
Gestionarea relaţiilor cu magazinele;
Întocmirea diverselor rapoarte;
Analiza pieţei;
Acordarea de sprijin în întocmirea cataloagelor de reclamă.

CERINTE

Studii superioare;
Cunoștinţe bune de limba germană (de preferat), precum şi de limba engleză (obligatoriu);
Cunoasterea programelor MS-Office şi, în caz ideal cunoştinţe de SAP;
De preferat, experienţă în comerţul online;
Spirit organizatoric, abilităţi de planificare şi prioritizare, precum şi iniţiativă proprie;
Abilități de comunicare bine dezvoltate şi de lucru în echipă;
Flexibil pentru deplasări în interes de serviciu.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.