Asistent(a) Online Marketing

TrendElearning

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Job-ul consta in abordarea personalizata online, in scris, a potentialilor clienti / studenti pentru cursurile TrendElearning.com in domeniul IT, via LinkedIn, Twitter etc.

- Abordarea consta intr-o scurta discutie despre problemele si nevoile potentialilor studenti, referitoare le job-urile lor curente si posibilitatea de a avansa in cariera. La finalul discutiei, se prezinta oferta de cursuri, impreuna cu un discount.

- Prospectarea de noi conexiuni / clienti / studenti pentru cursurile TrendElearning, via social media.

- Toate discutiile se vor purta in scris, via social media, in limba engleza.

CERINTE

- Limba engleza, nivel avansat - obligatoriu
- Social media (LinkedIn, Twitter, Google Plus) - obligatoriu
- Excel, nivel mediu - obligatoriu
- Cunostinte operare PC - obligatoriu
- Cunostinte online marketing - preferabil

BENEFICII OFERITE

- Program foarte flexibil, aproximativ 15h - 20h / saptamana
- Dupa prima luna se evalueaza rezultatele si se decide continuarea colaborarii
- Venit fix, 1200 RON / luna, cu posibilitate de crestere dupa prima luna, in functie de rezultate.

TrendElearning.com este un website care promoveaza cursuri online de programare si networking catre studenti din intreaga lume. Momentan exista peste 25.000 de studenti din peste 160 de tari inscrisi in cursurile promovate de TrendElearning.

Website: http://trendelearning.com