Asistent(a) Manager

Search Corporation

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activit¿¿i organizatorice, de secretariat ¿i administrative:
• elaborare rapoarte la cererea ¿i sub îndrumarea ¿efului direct
• redactare ¿i traducere documente ¿i coresponden¿¿
• alc¿tuire ¿i administrare eviden¿e ¿i baze de date
• primire, distribuire ¿i organizare coresponden¿¿ (scrisori, faxuri)
• organizare ¿i eviden¿¿ documente
• asigurare interfa¿¿ în rela¿iile cu colaboratorii firmei
• preluare ¿i distribuire apeluri telefonice
• asigurare necesar de materiale consumabile ¿i de protocol

CERINTE

• Minim studii postliceale de administra¿ie/secretariat
• 2 ani experien¿¿ într-un post similar
• Limba englez¿ – nivel avansat
• Familiarizat(¿) cu principiile ¿i practicile de secretariat cerute de mediul de afaceri
• Cuno¿tin¿e foarte bune de limba român¿ (inclusiv reguli de gramatic¿, ortografie ¿i punctua¿ie)
• Aplica¿iile: MS Word, Excel, Power Point, Outlook Express (Microsoft Outlook), Internet Explorer – nivel avansat
• Familiarizat(¿) cu folosirea echipamentelor specifice de birou (telefon, fax, copiator, scanner)
• Redactare corect¿ minim 50 cuvinte/minut
• Aten¿ie deosebit¿ la detalii. Spirit de observa¿ie
• Capacitate de a rela¿iona cu oamenii cu r¿bdare, tact, profesionalism, umor

BENEFICII OFERITE

Firma ofer¿ posibilitatea consolid¿rii carierei într-o firm¿ mare, de nivel interna¿ional

Search Corporation este o firma romaneasca de engineering, de 15 ani lider pe piata serviciilor de proiectare, consultanta, planificare, managementul proiectelor de infrastructura rutiera si cercetare