Art Out recrutează graficieni

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Art Out propune dezbateri actuale despre artă, arhitectură, patrimoniu și restaurare. Suntem o echipă tânără, care desfășoară multe proiecte cultural-artistice, pe lângă editarea revistei noastre; ne dorim noutatea, ineditul și vom pleda întotdeauna pentru originalitate, pentru eliberarea de clișee și de idei preconcepute.
Aptitudinile, studiile și experiența au însemnătatea lor, iar la noi se dezvoltă prin lucru efectiv. Pentru oamenii creativi și motivați să lucreze cu noi, îți pot spune că suntem o echipă dinamică și profesionistă. Avem mult de muncă și vrem alături mai mulți oameni pricepuți, deschiși la orice și haioși.

CERINTE

Te vrem în echipa noastră dacă:

• Ești cel mai bun prieten al programelor: ADOBE PHOTOSHOP, CORELDRAW / ADOBE ILLUSTRATOR pentru realizarea de: flyere, afișe, carduri/ vouchere, campanii vizuale pentru online, brosuri si cataloage, infografice, bannere web etc;
• Ești glumeț și comunicativ;
• Te pricepi să respecți deadline-uri;
• Ești creativ și vii cu idei noi;
• Îti place să primești feedback pentru munca ta.

BENEFICII OFERITE

De ce să fii grafician la revista Art Out?

• Lucrând în echipă, poți învăța noi programe și tehnici de grafică și editări foto;
• Capeți experiență de lucru reală pe piață muncii, în domeniul cultural, educațional și al organizării de evenimente;
• Ai posibilitatea de a participa gratuit la evenimente cultural-artistice și cursuri de perfecționare;
• Este șansa ta de a te remarca;
• La finalul perioadei de practică (pe care tu o decizi) primești adeverință de practică și, dacă suntem mulțumiți de rezultatele tale, recomandare.

Dacă ești interesat, așteptăm CV-ul tău pe e-mail: laura@artout.ro.