ART DIRECTOR (GRAFICIAN)

S.C. MEDIA ON S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul va fi responsabil de:
- conceptualizarea si realizarea layoutului de pagini, coperte,
- reclame si alte elemente de design.
- verificarea din punct de vedere grafic a publicatiei
- coordonarea echipei din subordine cat mai eficient pentru
- respectarea termenelor si cerintelor grafice.

CERINTE

- Experienta de minim 2 ani in comunicare vizuala
- Studii superioare in domeniul artelor vizuale obligatorii
- Cunostinte bune de Adobe Photoshop, QuarkXpress, alte programe de grafica
- Racord la noile tendinte in jurnalismul vizual si multimedia
- Abilitate de a lucra sub presiunea deadline-ului si in echipa.

- Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un CV detaliat la adresa de e-mail: oana.stroescu@mediaon.ro sau la numarul de fax: 021 - 210 29 35.
- Interviul va avea loc numai pe baza de portfolio.

DESCRIEREA FIRMEI

CASA DE EDITURA ANGAJEAZA ART DIRECTOR (GRAFICIAN)