ART DIRECTOR

QMC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Creatie concepte creative pentru campanii promotionale cu implementare in tv, radio, presa etc;
- Conceptie si executie elemente corporate id (brand manual). Web design.
- Responsabil de realizarea partii vizuale in toate etapele proiectului, pana la finalizarea produsului creativ

CERINTE

- Creativitate. Cultura vizuala;
- Buna stapanire a programelor Corel Draw, Adobe PhotoShop, Adobe Illustrator; web design, modelare 3D
- Cunostinte tehnice specifice profesiei cu privire la compozitie, tehnici de executie, fonturi, fotografie si posibilitati de productie;
- Gandire conceptuala si usurinta in comunicare;
- Experienta intr-o agentie de publicitate constituie un avantaj. Portofoliul si studiile in domeniu artelor vizuale constituie un avantaj.
- Disponibilitatea de a lucra peste program atunci cand este nevoie;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- lucrul intr-o agentie de publicitate tanara, organizata dupa exigentele unei agentii de publicitate profesioniste, cu posibilitatea de a fi rasplatit pe masura efortului depus;
500 EURO / luna

Agentie de publicitate fullservice, marketing cu substanta si solutii creative! Strategie, Branding, PR, Conceptie si realizare campanii publicitare, evenimente, promotii.