ART DIRECTOR

Mercury Promotions

Job expirat

RESPONSABILITATI

SCOP:
- de a dezvolta si implementa solutii creative, la cererea clientului, pentru produsul clientului.
RESPONSABILITATI:
- lucreaza in echipa cu Copywriter-ul pentru a crea proiecte diverse (ATL si BTL);
- este responsabil de imaginea finala a layout-ului (aranjarea in pagina a imaginii, headline-ului si bodycopy-ului) si de vizualizarea stroryboardului(ulterior desenat de ilustrator);
- foloseste toate resursele in gasirea de poze necesare (banci de imagini, solutii proprii ¿ realizarea in house a fotografiilor pentru preview in layout;
- participa si raspunde de imaginea finala a fotoshooting-ului;
- lucreaza si supervizeaza subcontractatii (ilustratori, 3D modelisti, arti, fotografi);
- colaboreaza cu productia, tipar sau/si video;
- cunoaste ultimele noutatile in domeniu;
- participa la brainstorming-uri, livreaza idei (concepte si executiile lor) in conformitate si brieful, brandul si bugetul;
- respecta deadline-urile agreate;
- livreaza printuri, face mock-upuri si lipeste printurile pe panourile de prezentare;
- participa la seminarii si workshop-uri de publicitate, graphica si design.

CERINTE

Cunostinte solide despre piata de publicitate;
Experienta relevanta (3-5 ani), portofoliu ATL si BTL;
Cunostinte de baza despre piata de marketing;
Abilitati de prezentare;
Abilitati de lucru in echipa;
Credibilitate;
Cunostinte de limba engleza, scris si vorbit;
Abilitati de utilizare PC (programe de grafica, scanning).

BENEFICII OFERITE

We offer you the chance to be part of an innovative and interactive team, in a challenging environment.

DESCRIEREA FIRMEI

Mercury Promotions - Misiune
* Promovam imaginea si produsele clientilor dezvoltand solutii strategice integrate ce asigura acestora avantaj cometitiv pe piata.
* Suntem dedicati construirii relatiilor pe termen lung cu clientii si partenerii nostri.

Printre clientii Mercury promotions se numara companii multinationale de prestigiu precum Ursus, Nestle, Coca Cola, Procter & Gamble, Raiffeisen Bank, Beiesdorf, Danone, Gillette, BRD, Allied Domeque.