ART DIRECTOR

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Redacteaza textele publicate
¿ Redacteaza comunicate de presa si alte materiale de promovare
¿ Ia la cunostinta toate elementele brandului/componentele brandului pe care il promoveaza
- Creaza mesaje si slogan-uri menite sa diferentieze brandul si sa ii confere incredere si recunoastere
- Verifica toate materialele pe care le preda astfel incat acestea sa fie corect scrise din punct de vedere gramatical si al limbii romane
- Participa la sedintele din cadrul departamentului, propune modalitati, solutii privind promovarea brandului/componentele brandului
- Creaza concepte de evenimente
- Implementeaza strategia si directiile planului de creatie
- Transforma strategiile de marketing in concepte inovative
- Aduce idei privind modalitatea de transmitere a mesajelor
- Studiaza in mod constant piata si, daca este cazul, reformuleaza strategia privind planul de creatie

Art director-
- participa la discutiile despre conceptele care se realizeaza pentru client
- realizeaza grafic aceste concepte
- sustine din punct de vedere grafic conceptul

CERINTE

1. Experienta 2d - Cunoastere temeinica a intregului pachet de programe (Photoshop, Illustrator, Freehand, Corel etc)
2. Experienta 3d, experienta web - nu sunt obligatorii dar constituie avantaj
3. Persoana responsabila, creativa, flexibila.
4. Experienta in domeniu (min. 2 ani).
5. Obligatoriu portofoliu (preferabil online / poate fi adus si sustinut la interviu).
6. Studii superioare
7. Abilitati de comunicare