Arhitect platforma e-commerce Okazii.ro

S.C. Netbridge Services S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la construirea unei platforme de tranzactionare scalabila, distribuita, high availability;
- Implementeaza sisteme de monitorizare a performantelor, stabilitatii si securitatii sistemului;
- Participa la administrarea fizica si logica a serverelor si platformei de dezvoltare ;
- Realizeaza arhitectura modulelor aplicatiilor;

CERINTE

- Experienta cu PHP/HTML/JavaScript/AJAX ;
- Experienta cu Oracle PL/SQL, proiectare si interogare a bazelor de date relationale ;
- Lucrul cu un sistem de versionare (SVN) ;
- Cunostinte solide de algoritmi, structuri de date, OOP, design patterns ;
- Plusuri: Apache, Linux, bash, perl, distributed processing, network protocols (TCP/IP, HTTP)

BENEFICII OFERITE

- Participa la dezvoltarea celui mai important site de comert electronic din Romania ;
- Salariu motivant ;
- Bonusuri pe proiect ;
- Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic ;
- Traininguri pentru formare profesionala ;
- Acces gratuit sala sport/fitness ;
- Tichete de masa .

Companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet, care dezvolta servicii de calitate, avand in portofoliu o gama larga de aplicatii web, ce ocupa pozitii de top in Internet : myjob.ro, trafic.ro, okazii.ro etc.