Area Sales & Technical Representative Divizia MAKROPLAST

ALUTERM GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Divizia Makroplast din cadrul Aluterm Group se ocupa cu comercializarea placilor de policarbonat, a trapelor de evacuare a fumului, luminatoarelor si sistemelor din policarbonat.
Aveti o atitudine constructiva orientata spre rezultate, un caracter persuasiv, sunteti optimist si doriti sa va puneti in valoare calitatile in cadrul unui colectiv care crede in ce face?
In acest caz, noi va cautam pentru un job incitant, ale carui responsabilitati le gasiti in cele ce urmeaza:
- Identificarea lucrarilor din domeniul constructiilor , a investitorilor sau beneficiarilor finali in scopul vanzarii produselor/sistemelor din portofoliul firmei, catre acestia
- Extinderea relatiilor cu arhitectii, proiectantii si firmele de constructii importante, promovarea si vanzarea produselor/sistemelor din portofoliul firmei catre acestia
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului existent de clienti
- Consilierea clientilor in alegerea deciziei optime de cumparare, negocierea contractelor, urmarirea derularii contractelor
- Atingerea obiectivelor de vanzari stabilite pe zona alocata (Bucuresti+ Sud Romania)
- Raportare

CERINTE

- Experienţa de minim 2 ani într-un post similar (vanzari cu specific tehnic "pe proiecte");
- Preferabil studii superioare tehnice
- Bune capacitati de sinteza si raportare
- Perseverenta, seriozitate, dinamicitate
- Abilitati de comunicare si negociere
- Permis auto categoria B
- Cunostinte de limba engleza si/sau italiana
- Disponibilitate pentru deplasari
- Orientare catre rezultate, capacitate buna de organizare

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si comision motivant din vanzari, posibilitati de promovare, oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie dinamica.
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in cadrul unei companii de top.
Mediu de lucru stimulativ.

ALUTERM GROUP este reprezentant, importator si distribuitor de: automatizari cai de acces DITEC, sisteme de acoperiri cu policarbonat MACROLUX, actionari pentru ferestre, cupole si trape de fum