AREA SALES REPRESENTATIVE- una dintre cele mai importante companii straine producatoare de profile din aluminiu

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu capital strain, ce dezvolta, produce si distribuie sisteme avansate de aluminiu pentru aplicatii arhitecturale simple si complexe din domeniul constructiilor. Cu o experienta de peste 17 ani in domeniu, compania ofera pe acest segment de piata produse la cele mai inalte standarde calitative.

Descrierea postului:
- Promoveaza si vinde profilele de aluminiu in zona alocata – BUCURESTI si zonele limitrofe sau Bucuresti si tara, in functie de aria de experienta
- Identifica noi clienti prin activitate de teren, dezvoltandu-si propria retea, in sistemul B2B
Identifica nevoile clientilor si le ofera consultanta in luarea deciziilor
- Negociaza conditiile comerciale si incheie contracte
- Consilierea clientului, materializata prin recomandarea solutiilor tehice si financiare adecvate
- Atingerea target-ului fixat de companie privind volumul vanzarilor si incasarilor
- Prospectarea periodica a pietei, actualizarea bazei de date, identificarea potentialilor clienti si atragerea acestora
- Supravegherea livrarilor si a circuitului documentelor de vanzare
- Colaborare cu departamentul logistica
- Indeplinire obiectivelor de vanzare.

CERINTE

- Experienta in vanzari minim 2 an, de preferinta in vanzari de profile speciale - de aluminiu, PVC, fier, produse industriale, materiale de constructii
- Studii tehnice, de preferinta in inginerie de constructii, proiectari etc
- Permis de conducere categ. B
- Abilitati de planificare si organizare a activitatilor ce urmeaza a fi desfasurate
- Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala, organizat, spirit de initiativa, analitic, flexibil, adaptabil, capacitate de lucru in echipa, bun negociator.
- Abilitati de utilizare a calculatorului si cunostinte de limba engleza
- Disponibilitate de a calatori in tara.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant (masina, laptop, telefon, bonusuri), posibilitati de dezvoltare a carierei (posibilitatea de a deveni Sales Manager).

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.