Area Sales Representative- una dintre cele mai importante companii ce activeaza pe piata productiei de tigla ceramica (locatii job- Bucuresti, Iasi, Bacau)

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este lider de piata in productia tiglei ceramice in Europa Centrala si de Est, avand peste 3200 de angajati in 31 de fabrici din 10 tari. Calitatea superioar? a produselor, solutiile inovatoare in sistemul de acoperire si gama larga de servicii sunt elementele care definesc politica clientului nostru.
Scopul principal al concernului il constituie succesul, printr-o dezvoltare continua si sigura.

Responsabilitati:

- Mentinerea contactelor in vederea realizarii de noi vanzari cu clientii traditionali ai firmei precum si cu noii clienti
- Identifica si abordeaza potentialii clienti, dezvoltand portofoliu de clienti, pe zona alocata
- Intocmeste oferte tehnice, urmareste concretizarea proiectelor si derularea contractelor,
- Calculeaza ofertele de pret pe baza catalogului de produse, lista de pret,
- Prospectaeaza piata si cunoaste competitorii,
- Atragerea de noi clienti, dezvoltarea bazei de date,
- Insusirea tuturor informatiilor tehnice despre produsele firmei din programul de vanzari,
- Evidenta tuturor vizitelor si ofertelor, rapoarte de activitate,
- Indeplinirea planului de vanzari.

CERINTE

Experienta prealabila in vanzari, de preferinta intr-un domeniu similar de activitate, (in domeniul sistemelor de acoperitori, domeniul constructiilor sau accesoriilor pentru constructii)
- Carnet de conducere ctg B - obligatoriu;
- Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu;
- Absolvent de facultate, de preferinta studii tehnice
- Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
- Spirit de echipa, ambitios, fluenta in exprimare,valori si principii morale solide,
- Asumarea responsabilitatii, asumare riscuri calculate, pragmatism, capacitate de evaluare,
- Experienta interumana, abilitatea de a lucra sub presiune

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de-a lucra intr-o companie solid organizata,
- posibilitati de dezvoltare profesionala,
- pachetul salarial va cuprinde o suma fixa, la care se adauga comisioanele- in functie de vanzari,
- masina +telefone+ laptop.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.