AREA SALES REPRESENTATIVE- important jucator pe piata produselor de amenajari interioare

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru activeaza ca important importator si
distribuitor de produse pentru amenajari interioare - pardoseli PVC, mocheta, tapet, adezivi, sape autonivelante,rasini epoxidice.
In 70 -80% din cazuri este preluat si montajul / punerea in opera a produselor comercializate.
Parteneri externi din Franta, Germania, Anglia, Italia, Belgia.
Produsele comercializate sunt destinate in special spatiilor cu trafic intens,institutiilor publice, spitale, scoli, hale industriale, hoteluri, cladiri de birouri, etc.

- Contactarea clientilor potentiali - in Bucuresti si provincie, clienti care au solicitat intalniri de prezentare a produselor,
- Intocmirea ofertelor, sustinere si urmarire ofertare, negocierea ofertelor in limitele stabilite prin proceduri;
- Completarea bazei de date a clientilor firmei conform diverselor surse personale,contacte noi, deplasari, vizualizari santiere, alte surse de informare;
- Urmarirea derularii contractelor incheiate cu clientii proprii: incheierea de contracte de Vanzare-Cumparare, urmarirea respectarii termenelor de livrare, a termenelor de plata, rezolvarea amiabila a litigiilor;
- Intocmirea zilnica a fisei de activitate (contacte realizate, persoane de contact,actiuni de intreprins etc.),
- Predarea zilnica a fisei de activitate pentru analiza Directorului de Vanzari;
- Participarea zilnica/saptamanala la sendinta de analiza a rezultatelor,activitatilor din ziua/ saptamana curenta;
-Realizarea unui target semestrial de vanzari,
- Isi insuseste si respecta procedurile organizatei privind Managementul Calitatii;
- Participarea, acolo unde se solicita, la activitatile de:promovare organizate de firma (targuri si expozitii, seminarii etc).

CERINTE

- Experienta prealabila in vanzari, de preferinta intr-un domeniu tehnic de activitate;
- Carnet de conducere - obligatoriu;
- Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu;
- Disponibilitate pentru program prelungit,
- Studii superioare (de preferinta tehnice);
- Engleza minim nivel mediu;
- Capacitatea de a lucra singur - fara un program impus in vederea atingerii unui
obiectiv;
- Spirit de echipa, ambitios, fluenta in exprimare,valori si principii morale solide,
- Asumarea responsabilitatii, asumare riscuri calculate, pragmatism, capacitate de evaluare,
- Experienta interumana, abilitatea de a lucra sub presiune,
- Dorinta ferma de a se realiza profesional / material / personal, respect fata de
sine si fata de ceilalti.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant, negociabil in functie de experienta in domeniu (parte fixa+ comision)
- telefon+ masina (Masina in leasing pe 3-5 ani cu optiune de plata a 50% din rata lunara si ramanere in posesie dupa cei 3-5 ani de leasing)
- training pe produse / training de vanzari la sediul partenerilor externi
(Germania, Franta sau Anglia) in functie de rezultatele obtinute;
- premieri anuale in functie de performantele obtinute.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorii companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.