Area Sales Representative - Bucuresti , Cod ASR - B

HUMAN RENT ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Identificare, selectie, abordare clienti.
- Identificarea solutiilor optime pentru fiecare client in parte, negocierea si vanzarea acestora.
- Intocmirea ofertelor pentru sistemele cerute(impreuna cu departamentul de proiectare.)
- Gestionarea bazei de date cu clientii si ofertele.
- Colectarea de informatii despre clientii actuali si potentiali.

CERINTE

Pentru clientul nostru companie cu o dezvltare dinamica, cu experienta de peste 7 ani in domeniul IT&C si multimedia recrutam : AREA SALES REPRESENTATIVE.

Cerinte:
- Experienta in vanzari (avantaj in vanzari produse/sisteme electronice).
- Buna utilizare a computerului in Windows, Office.
- Cunostinte informatice generale si cultura tehnica generala in domeniu electronic/electric.
-Bune cunostinte de limba engleza.
- Initiativa, perseverenta si comunicativitate.
- Placerea de a lucra in vanzari, dorinta de a atinge succesul in cariera.
- Usurinta in comunicare scrisa si verbala, prezenta agreabila.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial atractiv si motivant, echipament informatic, telefon, masina , cursuri de instruire.

HUMAN RENT ROMANIA S.R.L face parte din grupul multinational Human Rent cu sedii in Ungaria, Cehia, Slovacia si respectiv Romania. Are un numar de peste 5000 de angajati avand un rol dominant pe piata fortei de munca din Europa Centrala in domeniul recrutarii, plasarii fortei de munca temporara si permanenta.
Human Rent are o gama de servicii cat mai ample in domeniul resurselor umane. Sunt elaborate sisteme de module din care viitorii nostri parteneri pot sa-si aleaga solutia ideala:
- Consultanta si management in domeniul resurselor umane;
- Leasing forta de munca;
- Intermediere forta de munca;
- Organizarea cursurilor de limbi straine;
- Training de personal.