Area Sales Representative Bucuresti

Terra Romania Utilaje de Constructii srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti din zona alocata
- Prospectarea pietei pentru a identifica clienti noi si oportunitati de dezvoltare a afacerii
- Prezentarea si promovarea produselor companiei
- Participarea la targuri, expozitii si alte evenimente de acest gen pentru promovarea produselor companiei
- Intocmirea de oferte
- Negocierea si incheierea contractelor
- Realizarea obiectivelor de vanzari

CERINTE

- Studii superioare in domeniul tehnic, preferabil utilaje de constructii
- Experienta in domeniul vanzarilor din domeniul tehnic (avantaj in domeniul echipamentelor de constructii)
- Limba engleza – nivel avansat
- Carnet de conducere categoria B
- Cunostinte PC
- Disponibilitate pentru a calatori
- Abilitati de comunicare
- Atitudine proactiva, orientat spre client si rezultate

BENEFICII OFERITE

- mediu occidental de munca
- posibilitate de dezvoltare profesionala
- pachet salarial competitiv

Terra România Utilaje de Constructii (www.terra-world.com), societate cu capital integral austriac, reprezint¿ concernul Industrie Holding, prezent in 12 tari din Europa Centrala si de Est.

Terra, lider pe piata de buldoexcavatoare din Romania, comercializeaza utilaje de constructii, macarale montate pe autocamioane si echipamente pentru depozite, fiind reprezentanta unor marci de renume, cum ar fi JCB, Palfinger, Nissan, Crown.

Firma noastr¿ aduce al¿turi de performan¿a ¿i calitatea produselor, un pachet complet de servicii care are ca scop realizarea în condi¿ii optime a achizi¿iilor ¿i a exploat¿rii echipamentelor noastre.