AREA SALES REPRESENTATIVE B2B-companie straina ce produce si comercializeaza masini unlete si scule electrice

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu capital strain ce activeaza in productia de masini si scule pentru prelucrari metal si lemn. Cu sediul central in Cehia, compania activeaza in mai multe tari din Europa, intre care si Romania. Oferind cele mai bune produse din clasa masinilor de prelucrare a lemnului si metalului - din punct de vedere al performantelor tehnice in raport cu pretul si calitatea, compania asigura clientilor sai servicii de instalare a utilajelor, mentenanta, suport tehnic direct si prin distribuitori precum si service in perioada de garantie si post garantie.
Detinator al certificarii « Investment in people », grupul isi propune sa dezvolte o relatie de lunga durata cu partenerii zonali si sa realizeze o distrubutie nationala a produselor sale.

- Mentinerea contractelor in vederea realizarii de noi vanzari B2B cu clientii traditionali ai firmei,
- Identifica si abordeaza potentialii clienti, dezvolta portofoliu de clienti,
- Intocmeste oferte tehnice, urmareste concretizarea proiectelor si derularea contractelor,
- Promoveaza produsele catre firme de arhitectura, proiectare, constructii, etc. ,
- Prospectaeaza piata si cunoaste competitorii,
- Atragerea de noi clienti, dezvoltarea bazei de date,
- Insusirea tuturor informatiilor tehnice despre echipamentele din programul de vanzari,
- Evidenta tuturor vizitelor si ofertelor, rapoarte de activitate,
- Indeplinirea planului de vanzari.

CERINTE

Experienta prealabila in vanzari, de preferinta intr-un domeniu tehnic de activitate (automatizari, utilaje industriale, echipamente, aparate tehnice masura, control, etc.);
- Carnet de conducere ctg B - obligatoriu;
- Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu;
- Studii superioare (de preferinta tehnice);
- Capacitatea de a lucra singur - fara un program impus in vederea atingerii unui obiectiv;
- Spirit de echipa, ambitios, fluenta in exprimare,valori si principii morale solide,
- Asumarea responsabilitatii, asumare riscuri calculate, pragmatism, capacitate de evaluare,
- Experienta interumana, abilitatea de a lucra sub presiune.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonus):
- companie solid organizata,
- pachetul salarial se negociaza in functie de experienta in domeniu (salariu fix+comisioane in functie de vanzare),
- masina + telefon + traininguri.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.