Area Sales Representative

HI-Q MANAGEMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Identificarea de noi clienti in conformitate cu specificatiile produsului si incheierea de noi contracte;
¿ Planificarea si organizarea activitatii in scopul atingerii target-ului stabilit;
¿ Pastrarea contactului permanent si direct cu factorii majori de influenta din piata cat si cu consumatorul final;
¿ Vizitarea si contactarea clientilor din teritoriul alocat;
¿ Transmiterea datelor tehnice in teritoriu atunci cind este necesar;
¿ Intampinarea nevoilor si cerintelor clientilor si negocierea contractelor;
¿ Furnizarea de informatii specifice domeniului de activitate si urmarirea activitatii competitorilor din piata.

CERINTE

Aptitudini si experienta:
¿ Absolvent de studii superioare in domeniul tehnic/constructii;
¿ Experienta relevanta de minim 1- 2 ani;
¿ Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu;
¿ Abilitati PC;
¿ Permis de conducere categoria B.
Profil de personalitate:
¿ Persoana activa, capabila sa se adapteze in conditii de mediu dinamic si stres;
¿ Abilitati de comunicare si capacitate de analiza si sinteza;
¿ Persoana dinamica, responsabila si cu initiativa;
¿ Abilitate de lucru in echipa, atitudine pro-activa si capacitate de adaptare in orice circumstante;
¿ Abilitati de negociere si orientare catre rezultate.

BENEFICII OFERITE

Firma cu capital strain producatoare, distribuitoare si exportatoare de materiale finisaje de constructii.
Venit deosebit de motivant.
Autoturism de serviciu.

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta in management si resurse umane