Area Sales Representative - Domeniul Tehnic

EDUROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce trebuie sa faci?
- Gestionezi portofoliul de clienti din zona alocata: firme de constructii, potentiali deal-eri, persoane fizice etc.
- Cunosti foarte bine portofoliul de produse pe care le gestionezi.
- Te ocupi de stabilirea comenzilor si transmiterea acestora, cat si de incasarea in numerar a soldurilor sau obtinerea documentelor de plata bancara.
- Promovezi produsele noi si cele existente, prin informarea continua a clientilor.
- Acorzi asistenta tehnica competenta in alegerea produsului, montarea lui si efectuezi masuratorile aferente contractelor incheiate.
- Dezvolti portofoliul de clienti prin prospectarea si ofertarea noilor clienti; vizitezi clientii conform rutelor zilnice stabilite.
Zona de actiune: BACAU sau Suceava.

CERINTE

Studii superioare/ medii, de preferat in domeniul tehnic.
Experienta de minim 3 ani in vanzarea de materiale de constructii
Permis de conducere categoria B.
Operare PC (Word, Excel, Power Point, Net).

Cautam o persoana motivata, cu bune abilitati de comunicare si organizare, orientata spre respectarea procedurilor si atingerea obiectivelor.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si comision din vanzari.
Se asigura program de pregatire, cursuri specifice de vanzare.

EDUROM (consultanta resurse umane) cauta Area Sales Representative, pentru clientul sau.

Descriere angajator: Companie nationala specializata in productia de materiale de constructii;