Area Sales Representative

NoRo Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea de clienti
- Analiza sistemului informational la sediul clientului
- Previziuni privind ciclurile de vanzare in derulare
- Solicitarea sprijinului directorului de vanzari pentru planificarea si contractarea potentialilor clienti, cat si negocierea contractelor
- Cultivarea relatiilor cu clientii si potentialii clienti
- Realizarea targetului de vanzari anual si indeplinirea criteriilor de performanta
- Realizarea prezentarilor si a demonstratiilor pe echipamentele si solutiile ofertate
- Dezvoltarea aptitudinilor de negociere, negocierea preturilor
- Urmarirea platilor
- Cunoasterea si aprofundarea documentatiei tehnice despre echipamente
- Aprofundarea tehnicilor de vanzare
- Informarea departamentului de marketing cu date obtinute direct si indirect despre clienti si potentiali clienti
- Realizarea rapoartelor saptamanale
- Asigurarea confidentialitatii preturilor, ofertelor, actiunilor desfasurate de companie, fata de concurenta

CERINTE

- studii superioare, preferabil tehnica sau economice
- cursuri de vanzari (un plus)
- experienta in vanzari minim 2 ani
- bune cunostinte de limba engleza
- aptitudini de comunicare si negociere
- capacitatea de a dezvolta relatii cu clientii
- spirit de echipa
- atitudine poztiva
- carnet de conducere - cat. B
- permis conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, comision din realizari, autoturism de serviciu, laptop, telefon.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare si selectie personal.