AREA SALES REPRESENTATIVE

EDUROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

ROLUL POSTULUI:
Se ocupa de procesele de VANZARE si SERVICE a produselor si serviciilor oferite de companie, la nivelul orasului Bucuresti, creand si implementand in acest sens diferite strategii de dezvoltare.

RESPONSABILITATI:
Gestioneaza portofoliul de clienti alcatuit din:
- HORECA
- super si hyper market-uri
- firme specializate de curatenie

Viziteaza clientii din portofoliu in mod periodic
Contacteaza noi clienti
Promoveaza produsele si serviciile de igienizare in randul acestora
Analizeaza nevoile clientilor si oferteaza

Asigura training de specialitate clientilor privind modul de utilizare a produselor
Se ocupa de procesul de service si ofera consultanta clientilor

Realizeaza periodic rapoarte de activitate
Propune solutii pentru imbunatatirea acesteia

CERINTE

Studii medii sau superioare (de preferat in domeniul tehnic)
Experienta in vanzari minim 1-2 ani (de preferat domeniul tehnic)
Cunostinte utilizare PC: Word, Excel – nivel avansat;
Permis auto cat. B;
Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
Domiciliul stabil: Bucuresti

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial la nivelul companiilor multinationale:
- Salariu fix
- Bonusuri din vanzari si in functie de performante
- Program de pregatire si integrare in companie
- Masina, laptop si telefon de serviciu

EDUROM (consultanta resurse umane) cauta AREA SALES REPRESENTATIVE pentru clientul sau, companie multinationala - furnizor de produse chimice, echipamente, service si consultanta in domeniul igienizarii industriale.