Area Sales Representative

NIROS DISTRIBUTIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Reprezinta interesele comerciale ale companiei si partenerilor
- Mentine relatiile cu clientii existenti, prospecteaza piata si extinde portofoliul de clienti
- Realizeaza prezentari ale produselor si serviciilor companiei oferind informatii tehnice;
- Negociaza si incheie contracte, acorduri de plata si supervizeaza derularea operatiunilor;
- Atinge target-ul stabilit si asumat pentru propria activitate;
- Intocmeste rapoarte de activitate si statistici periodice referitoare la activitatea de vanzari proprie;
- Participa la evenimente in domeniu pentru stabilirea de noi contacte;
- Analizeaza si prelucreaza cererile de oferta si raspunde prompt si adecvat acestora;
- Participa la cursuri de pregatire si specializare periodice ale companiei.

CERINTE

Persoana dinamica, cu spirit de echipa si cu experienta de minim 3 ani in vanzari. Experienta in vanzari in domeniul materialelor electrice sau similar constituie un avantaj.

- Excelente abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
- Personalitate puternica, fire optimista, pro-activa;
- Conduita profesionista, perseverenta in indeplinirea obiectivelor
- Personalitate orientata spre rezultate si eficienta in gestionarea sarcinilor;
- Experienta in vanzari si negocieri de minim 2 an;
- Deprinderi de lucru cu rapoarte de activitate zilnice/saptamanale/lunare;
- Informatii despre sau experienta de lucru in piata de electrice (produse, servicii) constituie un avantaj;
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Cunostinte utilizare MS Office;
- Spirit de echipa;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Masina, telefon de serviciu;
- Bonusuri in conformitate cu rezultatele cuantificabile obtinute;
- Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica, tanara, cu un ritm accelerat de dezvoltare;
- Posibilitate de dezvoltare personala si de avansare profesionala

Societate care isi desfasoara activitatea in domeniul importului si distributiei de corpuri de iluminat si materiale electrice.
Unic importator in Romania a marcii Briloner (Germania).
Corpuri de iluminat: BRILONER, BRILUX, PHILIPS, OSRAM, ELBA, GEWISS.
Aparataj electric: GEWISS, LEGRAND, BTICINO, SCHNEIDER, MARLANVIL, ELMARK, OSPEL, MASTER.
Cabluri si conductori: PIRELLI, CABLEL, ROMCAB.
Aparatura modulara de protectie: MOELLER, LEGRAND, ELMARK, SCHNEIDER, GEWISS.
Ventilatie casnica si industriala: DOSPEL, ASPIRA.
Trasee cabluri: KOPOS, OBO BETTERMANN, CABLOFIL.
Cofrete distributie: MOELLER, LEGRAND, GEWISS, ELMARK.
Conectica: OBO BETTERMANN, BM.

Produsele comercializate de societatea noastra vin in intampinarea cerintelor pietei romanesti reprezentata atat de consumatori industriali cat si casnici. Gamele de produse promovate satisfac pe deplin toate necesitatile clientilor din domeniul instalatiilor electrice de tip traditional sau modern.