Area Sales Representative

EDUROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestioneaza portofoliul de clienti din zona alocata: hoteluri, spalatorii profesionale, spitale, hypermarket-uri.
- Viziteaza clientii periodic in functie de gradele de importanta stabilite.
- Contacteaza noi clienti si promoveaza produsele si serviciile de igienizare in randul acestora.
- Analizeaza nevoile clientilor si concepe oferte customizate.
- Asigura servicii de consultanta clientilor privind modul de utilizare a produselor: training de specialitate, demonstratii etc.
- Se ocupa de procesul de service si ofera consultanta clientilor.
- Realizeaza periodic rapoarte de activitate si propune solutii pentru imbunatatirea acesteia.

Zona de actiune: clienti din BUCURESTI si zonele limitrofe, respectiv BRASOV si imprejurimi

CERINTE

- Studii superioare - de preferat in domeniul tehnic;
- Experienta in vanzari minim 2 ani – de preferat servicii sau produse/solutii tehnice, sau in domeniul B to B;
- Experienta in domeniul tehnic minim 1 an.
- Cunostinte utilizare PC: Word, Excel - nivel mediu;
- Permis auto cat. B;
- Cunostinte limba engleza - nivel mediu;
- Domiciliul stabil - o persoana cu domiciliul stabil in BUCURESTI respectiv, o persoana cu domiciliul stabil in BRASOV
- Disponibilitate la deplasari in teritoriu.

Cautam o persoana tanara, cu abilitati de vanzator demonstrate, capabil sa faca fata intr-un sistem performant de vanzari.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial la nivelul companiilor multinationale: salariu fix plus bonusuri pentru atingerea obiectivelor, procent din vanzari la concursurile semestriale, servicii medicale asigurate.
- Program de pregatire si integrare in companie.
- Se asigura masina, laptop, telefon, buget deplasari.

EDUROM (consultanta resurse umane) cauta Area Sales Repesentative, o persoana locata in BUCURESTI si o persoana locata in BRASOV pentru clientul sau, companie multinationala – furnizor de produse chimice, echipamente, service si consultanta in domeniul igienizarii profesionale. Clientul nostru este liderul la nivel mondial, cu o vechime de 13 ani pe piata romaneasca.