Area Sales Representative

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie straina, parte a unui cunoscut grup austriac, cu o experienta de 40 de ani in comercializarea de utilaje de constructii. In Romania este reprezentant al unor marci cunoscute precum: JCB, Palfinger, Nissan etc.

Postul presupune:
- dezvoltarea portofoliului de clienti,
- identificarea si valorificarea oportunitatilor de afaceri,
- oferirea de consultanta si suport tehnic clientilor,
- acordare de suport clientilor pentru achizitionarea in leasing a utilajelor
- negocierea si incheierea de contracte,
- gestionarea creantelor din zona alocata,
- intocmirea de studii si rapoarte de piata

CERINTE

- studii superioare tehnice (avantaj utilaje de constructii),
- experienta in vanzari tehnice(avantaj in domeniul echipamentelor de constructii),
- cunostinte de limba engleza (nivel avansat),
- cunostinte bune de operare PC,
- permis de conducere cat. B,
- disponibilitate pentru a calatori,
- abilitati de comunicare,
- atitudine proactiva, orientat spre client si rezultate

BENEFICII OFERITE

· Salariu motivant
· Bonusuri in func¿ie de realizarea obiectivelor
· Posibilitate de dezvoltare a carierei intr-o companie aflata in plina extindere.
· Masina, laptop, telefon