Area Sales Representative

BIT SOFT

Job expirat

RESPONSABILITATI

BIT SOFT GROUP caută să adauge unei echipe pasionate, un reprezentant de vânzări pe masură, cu entuziasm şi mare putere de muncă. Desigur, vrem să posede calităţile şi abilităţile unui vânzător adevarat, să aibă experienţă în proiecte şi implementări hardware şi software, să fie optimist şi încrezător, să înveţe repede produsele şi soluţiile noastre iar contactele şi portofoliul activ din lumea HORECA sunt un atu.
Dacă ai dat din cap aprobator la cele de mai sus şi vrei să fii un profesionist, avem sanse mari să lucrăm împreună. Daca aplici şi vrei să vii la un interviu, uită-te pe www.bit-soft.ro ca să vezi dacă iţi place şi ti se potriveste domeniul.

- Planifica, organizeaza, evalueaza si optimizeaza activitatea de vanzari in zona arondata.
- Concepe si aplica strategii si politici de dezvoltare a vanzarilor la nivelul zonei arondate, direct catre clienti si prin parteneri.
- Elaboreaza si negociaza solutiile ofertate conform nevoilor clientilor si se asigura ca implementarea se va face in termenii agreati.
- Calatoreste cand si unde este nevoie (pana la 75% din timp), in Bucuresti si in tara.
- Colaboreaza cu toate celelalte departamente.din firma: implementare, suport, dezvoltare.
- Intocmeste periodic rapoarte de activitate si raporteaza directorului de vanzari.

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Atitudine pro-activa;
- Orientare spre rezultate
- Capacitatea de a se incadra in deadline-uri si de a-si atinge targetul;
- Flexibilitate, adaptabilitate, comunicare;
- Bune abilitati de organizare si negociere;
- Insusirea de informatii tehnice despre produsele firmei din programul de vanzari,
- Experienta relevanta de vanzari intr-un domeniu de security/aparataj electric/sisteme de curenti slabi sau alte produse tehnice si/sau cunoaşterea pieţei de produse hoteliere şi a particularităţilor ei
- Un must have: Implicare activa cu o doza de originalitate prin initiativa.
- Este esential sa dea dovada de angajament, incredere si diponibilitate raportandu-se la obiectivele de interes comun.

BENEFICII OFERITE

Telefon
Laptop
Masina
Conditii deplasare

Ghidaţi de principiul managementului calităţii totale, vă garantăm în continuare cele mai noi tehnologii în materie de sisteme HORECA, asigurându-vă totodată de calitatea şi fiabilitatea produselor. Pe aceeaşi linie, pentru a menţine un nivel competitiv al produselor şi serviciilor noastre cooperăm cu puternici parteneri de rang internaţional, asigurându-ne astfel că vă punem la dispoziţie tehnologie de ultimă oră şi de cea mai bună calitate.