AREA SALES MANAGER -Sibiu, Constanta, Brasov, Timisoara, Cluj, Bucuresti

AVITECH CO. SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-mentine si dezvolta relatiile de afaceri cu clientii existenti
-identifica si contacteaza potentialii clienti
-realizeaza prezentari si le sustine in cadrul intalnirilor cu clientii
-negociaza conditiile contractuale si urmareste derularea contractelor
-participa la elaborarea planului de vanzari si este responsabil de indeplinirea acestuia
-raspunde de prospectarea continua si de identificarea oportunitatilor din piata
-participa la sedintele periodice de vanzari, la cursurile interne sau externe
-indeplineste planul de vanzari si incasari conform politicii organizatiei
-contribuie cu idei noi la imbunatatirea politicii si tehnicilor de vanzari

CERINTE

-studii superioare
-constituie un avantaj absolvirea unei facultati cu profil tehnic: Inginerie electrica, Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, Automatica si Calculatoare, Instalatii
-experienta dovedita de minim de 3 ani intr-o pozitie similara, preferabil intr-o companie multinationala
-cunoasterea foarte buna a pietei de profil: IT & Telecom / Sisteme de securitate / Instalatii electrice
-cunostinte foarte bune de utilizare PC si Microsoft Office
-limba engleza nivel avansat
-permis de conducere
-disponibilitate deplasari

BENEFICII OFERITE

-salariu atractiv, in functie de nivelul de implicare, performanta si rezultate
-posibilitatea de avansare rapida, pe masura performanteleor obtinute
-traininguri externe sustinute de furnizorii nostrii
-participare la targuri si expozitii din strainatate
-cursuri de specializare oferite de cei mai buni traineri din Romania
-participare la conferinte si seminarii legate de domeniul nostru de activitate
-masina de serviciu

AVITECH este unul dintre cei mai importanti furnizori de solutii integrate ce au la baza echipamente profesionale si tehnologie de ultima ora.

AVITECH ocupa de 9 ani o pozitie de varf pe piata romaneasca de profil, iar portofoliul de clienti reflecta increderea pe care a castigat-o in timp prin perseverenta si profesionalismul de care a dat dovada intotdeauna.

Astfel, am evoluat de la o firma ce isi concentra activitatea pe importul si comercializarea de videoproiectoare ajungand astazi o importanta corporatie ce furnizeaza solutii la cheie pentru toata gama de obiective civile si industriale. Suntem structurati pe patru divizii, fiecare cu domenii specializate de activitate: AVITECH Systems, AVITECH Audio-Video, AVITECH SmartHouse si AVITECH Service.

AVITECH are sediul central in Bucuresti si centre de supo

Ne-am propus sa va oferim solutii integrate si tehnologie de ultima ora, adaptate nevoilor dumneavoastra. Este convingerea noastra ca succesul si performanta se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate de lunga durata cu clientii nostri.

Astfel, am evoluat de la o firma ce isi concentra activitatea pe importul si comercializarea de videoproiectoare ajungand astazi o importanta corporatie ce furnizeaza solutii la cheie pentru toata gama de obiective civile si industriale.

Suntem structurati pe divizii specializate pe patru domenii de activitate: AVITECH Systems, AVITECH Audio-Video, AVITECH SmartHouse si AVITECH Service.

AVITECH Audio - Video s-a impus pe piata din Romania drept integratorul numarul 1 de solutii audio-video, videoconferinta, digital signage, pro audio si lumini. Ofera solutii performante pentru spatii destinate intalnirilor de afaceri, salilor de training si a salilor de conferinta.

Solutiile oferite au la baza echipamente furnizate de cei mai importanti producatori la nivel mondial: Aethra, Tandberg.