AREA SALES MANAGER - FMCG

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conducerea si coordonarea echipei de vanzari de pe zona alocata;
- Realizarea planului de vanzari;
- Imbunatatirea serviciilor catre clienti si managementul relatiei cu echipa de vanzari a distribuitorului;
- Monitorizarea pietei si implementarea standardelor de prezenta/ pret/ mercantizare ale companiei;
- Managementul bugetului specific activitatilor de marketing local (BTL).

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta pe o pozitie similara min. 3 ani;
- Cunostinte minime de bugetare si previzionare
- Experienta in managementul distribuitorilor si in operarea cu ambalaje returnabile;
- Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
- Gandire pozitiva, dinamic, personalitate puternica;
- Buna abilitati de comunicare si negociere;
- Permis de conducere cat. B.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Mediu de lucru profesionist;
- Training;
- Posibilitatea de dezvoltare profesionala.

Clientul nostru este una dintre cele mai mari companii din domeniul FMCG.

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.
Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 9 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca. Pentru a intra in baza de date a celui mai mare furnizor de servicii de HR din Romania, va rugam sa accesati site-ul www.adecco.ro si sa va depuneti CV-ul la noi.