Area Sales Manager- compania ofera solutii inovatoare in sistemul de acoperire

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea contactelor in vederea realizarii de noi vanzari cu clientii traditionali ai firmei precum si cu noii clienti;
- Identifica si abordeaza potentialii clienti, dezvoltand portofoliu de clienti;
- Prezentarea produselor catre arhitecti si introducerea lor in caietele de sarcini;
- Intocmeste oferte tehnice, urmareste concretizarea proiectelor si derularea contractelor;
- Calculeaza ofertele de pret pe baza catalogului de produse, lista de pret;
- Prospectaeaza piata si cunoaste competitorii;
- Atragerea de noi clienti, dezvoltarea bazei de date;
- Insusirea tuturor informatiilor tehnice despre produsele firmei din programul de vanzari;
- Evidenta tuturor vizitelor si ofertelor, rapoarte de activitate;
- Indeplinirea planului de vanzari;
- Raspunde si organizeaza activitatea reprezentantilor de vanzari.

CERINTE

- Experienta prealabila in vanzari, de preferinta intr-un domeniu similar de activitate (in domeniul constructiilor),
- Carnet de conducere ctg B - obligatoriu;
- Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu;
- Absolvent de facultate, de preferinta studii tehnice;
- Cunostinte medii de limba engleza ;
- Spirit de echipa, ambitios, fluenta in exprimare,valori si principii morale solide,
- Asumarea responsabilitatii, asumare riscuri calculate, pragmatism, capacitate de evaluare.

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de a lucra intr-o companie solid organizata,
- posibilitati de dezvoltare profesionala,
- pachetul salarial va cuprinde: salariul fix, la care se adauga comisioanele- in functie de vanzari,
- masina +telefon+ training in strainatate+ laptop.