Area Sales Manager - Bucuresti

Freemarkonsult International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza produsele si serviciile firmei;
- Stabileste impreuna cu managementul firmei politica comerciala si de vanzari pentru regiunea alocata;
- Administrarea si dezvoltarea portofoliului propriu de clienti
- stabileste si participa la intalnirile de prezentare si ofertare de echipamente, face analiza tehnica a cererilor de oferta, intocmeste oferte personalizate.
- Verifica respectarea contractelor, sumele facturate, incasarea mijloacelor de plata pentru fiecare client in parte.

CERINTE

- Minim 2 ani de experienta in vanzarea de utilaje si echipamente din domeniul constructiilor;
- Initiativa , aten¿ie concentrata, echilibru emo¿ional, capacitate rapida de decizie;
- Atitudine pozitiva, energica, responsabila, orientata spre rezultate
- Capacitate foarte buna de comunicare, negociere si relationare cu clientii
- Spirit organizatoric, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie;
- Cunostinte foarte bune de limba engleza (tehnica);
- Cunostintele de limba germana reprezinta un avantaj;
- Cunostinte foarte bune operare PC (Windows, Microsoft Office, Internet);

Suntem companie de consultanta in domeniul resurselor umane, prezenta pe piata romaneasca de profil, din anul 1994.

Clientul nostru este în prezent una dintre principalele companii de pe piata utilajelor de constructii din România; având în spate producatori importanti, de traditie în Uniunea Europeana, compania a reusit sa câstige experienta pe plan local si sa ofere partenerilor sai profesionalism si siguranta.

Puteti aplica direct la una dintre ofertele nostre si prin transmiterea CV-ului Dvs. la adresa office@freemarkonsult.com.

Nr. operator date cu caracter personal: 6065.