Area Sales Manager

ROWE

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Identificare clienti potentiali
• Dezvoltare regionala
• Realizarea targetelor de vanzare lunare si anuale
• Negociere de contracte cu clientii companiei, redactare rapoarte zilnice, analize si rapoarte despre concurenta
• Participarea la targuri si expozitii de profil
• Participa activ la implementarea proiectelor, asigurând îndeplinirea tuturor detaliilor; contribuie cu sugestii la desfasurarea proiectelor si urmareste evolutia acestora.
• Colecteaza informatii corecte si complete despre clientii (potentialii clienti) cu care interactioneaza si inregistreaza aceste informatii in bazele de date ale companiei
• Trimite clientilor ofertele discutate prin fax/e-mail, in scopul obtinerii acordului si incheierii contractului

CERINTE

• Studii medii sau superioare
• Experienta in vanzari – minim 2 ani (in industria beauty reprezinta un avantaj)
• Permis de conducere categoria B
• Abilitati dovedite de vanzare si negociere
• Atitudine pozitiva si orientata catre client
• Orientare spre atingerea obiectivelor
• Entuziasm
• Cunostinte operare PC (Word, Excel, Power Point, CRM, Ciel)
• Creativitate, atentie catre detalii
• Placere si abilitate de a invata lucruri noi
• Ambitia de dezvoltare personala si profesionala
• Limba engleza cel putin la nivel de conversatie
• Foarte bun management al timpului

BENEFICII OFERITE

• Salariu fix
• Comisionare in functie de volumul vanzarilor
• Masina de companie
• Telefon mobil
• Laptop
• Posibilitati reale de dezvoltare a carierei

ROWE - distribuitor de echipamente si produse profesionale pentru centre de infrumusetare