Area Sales Manager

INTEGRISOFT SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Participa la intocmirea strategiei de vanzari pentru clientii din domeniul public, cu respectarea principiilor politicii comerciale a companiei.
• Dezvolta o relatie comerciala profitabila, pe termen lung, cu clientii, pentru indeplinirea obiectivelor companiei pe termen mediu si lung.
• Urmareste indeplinirea target-urilor lunare, trimestriale si anuale ale companiei asigurand in acelasi timp satisfactia deplina a clientului.
• Transpune pe zona alocata obiectivele companiei, coordoneaza si sprijina partenerii locali pentru indeplinirea obiectivelor.
• Intelege si analizeaza permanent trend-urile pietelor pe care compania isi desfasoara activitatea.
• Analizeaza preturile si politicile concurentei; propune si implementeaza activitati promotionale specifice in concordanta cu tendintele pietei.
Urmareste tot procesul de vanzare pana la incasarea facturilor in termen.
• Dezvolta zona pe care o coordoneaza.
• Negociaza contractele, discount-urile si termenele de plata conform politicii firmei.

CERINTE

• Studii superioare, de preferinta in domeniul tehnic sau comercial.
• Experienta de peste 1 an in vanzari sau experienta relevanta in vanzarea de solutii si servicii IT.
• Cursurile in domeniul vanzarilor, negocierii etc se considera plus.
• Abilitati si cunostinte:
o abilitati de comunicare;
o bune abilitati de prezentare si negociere;
o perseverenta si putere de convingere;
o orientare catre client si catre rezultate;
o cunostiinte software peste medie;
o cunoasterea solutiilor integrate IT&C, a tendintelor si contextului actual din piata de IT &C reprezinta un plus;
o cunoscator al limbii Engleze
• Carnet de conducere categoria B.
• Disponibilitate la deplasari frecvente in tara.

BENEFICII OFERITE

• posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o echipa tanara si dinamica, intr-unul din cele mai influente domenii de pe piata muncii;
• salariu motivant;
• bonusuri in functie de performante;
• autoturism de serviciu, laptop, telefon mobil;
• traininguri periodice

Integrisoft este o companie infiintata in 1999, activand in domeniul dezvoltarii si implementarii de solutii software adresate organizatiilor. In ultimii ani, activitatea noastra a cunoscut o transformare majora, odata cu conceperea si dezvoltarea unor produse moderne, bazate pe tehnologie web de generatie noua (platforma ASP.NET/SQL Server).
Detinem o pozitie de lider de piata pe segmentul administratiei publice cu AvanTax, o aplicatie de taxe si impozite locale, avand printre clienti unele dintre cele mai importante primarii din Bucuresti si din celelalte regiuni ale tarii.
Succesul obtinut intr-un domeniu de complexitate ridicata, ne-a motivat sa dezvoltam si alte produse software adresate administratiei publice, reunite sub forma unui sistem integrat in suita Avansis, care ne dorim sa fie recunoscut ca o solutie de referinta pe piata de profil.
Investim de mai bine de un an de zile in dezvoltarea celei de a doua divizii, cu solutii economico-financiare de tip ERP, prin produsul Sertimo destinat in special companiilor private.
O alta directie de dezvoltare sunt solutiile software la cheie, bazandu-ne pe valoroasa experienta dobandita in cei peste 8 ani de experienta. Cresterea continua a numarului de clienti si parteneri ne-a determinat sa ne dezvoltam din punct de vedere organizational si al valorii individuale, pentru a face fata unei cresteri cu peste 100%, atat a echipei, cat si a cifrei de afaceri.
Integrisoft isi propune sa perfectioneze, sa dezvolte, sa motiveze si sa inspire fiecare angajat al sau, punand accent pe inovatie, integritate, munca in echipa, pe dezvoltarea continua profesionala si personala.
Succesul se datoreaza in primul rand recrutarii si formarii unor profesionisti, care inteleg ca fiecare membru trebuie sa aduca un plus semnificativ de valoare companiei.
Fii un plus in cresterea noastra!
www.integrisoft.ro, hr@integrisoft.ro