Area Sales Manager

IMPEX BOCK

Job expirat

RESPONSABILITATI

- are in responsabilitate judetele : BU, AG, PH, DB, BZ ;
- participa la intocmirea strategiei de vanzari pentru clientii din zona alocata, cu respectarea principiilor politicii comerciale a companiei;
- dezvolta o relatie comerciala profitabila, pe termen lung, cu clientii, pentru indeplinirea obiectivelor companiei pe termen mediu si lung;
- urmareste indeplinirea target-urilor lunare, trimestriale si anuale ale companiei asigurand in acelasi timp satisfactia deplina a clientului;
- transpune pe zona alocata obiectivele companiei, coordoneaza si sprijina echipa de vanzari si partenerii locali pentru indeplinirea obiectivelor;
- intelege si analizeaza permanent trend-urile pietelor pe care compania isi desfasoara activitatea;
- analizeaza preturile si politicile concurentei; propune si implementeaza activitati promotionale specifice in concordanta cu tendintele pietei;
- urmareste tot procesul de vanzare pana la incasarea facturilor in termen;
- dezvolta zona pe care o coordoneaza;
- negociaza contractele, discount-urile si termenele de plata conform politicii firmei.

CERINTE

- studii superioare
- experienta de peste2 ani in vanzari
Abilitati si cunostinte:
- abilitati de comunicare;
- bune abilitati de prezentare si negociere;
- perseverenta si putere de convingere;
- orientare catre client si catre rezultate;
- carnet de conducere categoria B.
- disponibilitate la deplasari in tara.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- bonusuri in functie de performante;
- autoturism de serviciu, telefon mobil;
- traininguri periodice

SC Impex BOCK SRL este o companie romaneasca cu capital privat avand ca preocupare primordiala importul si distributia de produse alimentare premium reprezentand branduri recunoscute international in regim pre-comanda cu utilizarea SFA.
Pentru mai multe detalii: www.bock.ro